JEZIORANY ONLINE

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

Poniedziałek, 15 lipca 2019 Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
Archiwum

CZWARTKOWE SPOTKANIA ARTYSTYCZNE

Zapraszamy młodzież i dorosłych chcących rozwijać swój talent artystyczny na czwartkowe konsultacje i spotkania z profesjonalnymi artystami działającymi w Fundacji Revita Warmia. To miejsce i czas na pracę nad własnymi wzorami w wąskim gronie i przyjemnej atmosferze w galerii oraz pogłębianie wiedzy na temat sztuki, wzornictwa i historii naszych terenów.

Dzięki wsparciu finansowemu z Gminy Jeziorany oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu Działaj Lokalnie IX  możemy uruchomić dla twórczych osób z Jezioran i okolic ciekawą formułę indywidualnych warsztatów edukacyjnych i spotkań artystycznych w naszej Galerii. Nasza Fundacja zajmuje się tradycyjną sztuką ludową i rzemiosłem, chcielibyśmy aby te tradycje nie zanikły i aby młode pokolenie nauczyło się tego, co umiały ich babcie. Mamy nadzieję, że artystyczne hobby dla niektórych osób zmieni się w pasję, a może i w dodatkowe źródło zarobkowania. Istnienie galerii w Jezioranach umożliwia mieszkańcom sprzedawanie własnych wyrobów. Ale zależy nam jednak na jakości tych wyrobów i prac, dlatego dzięki wsparciu Gminy Jeziorany uruchamiamy z początkiem czerwca formułę otwartych spotkań/warsztatów dla młodzieży od 16 roku życia, dorosłych i osób starszych. W godzinach od 16.00 do 18.00 w galerii zawsze będziemy organizować wykłady, spotkania z artystami. Ale przede wszystkim jest to czas kiedy w galerii będą dostępni instruktorzy, artyści plastycy działający w Fundacji Revita Warmia, przede wszystkim odpowiedzialny za poziom artystyczny galerii prezes Fundacji Rafał Aleksander Mikułowski, który będzie pracował z twórcami lokalnymi.  Na spotkania można przynosić do konsultacji swoje wzory, prace malarskie, można będzie też wspólnie przygotować się do pracy w domu. Dzięki wsparciu projektu Działaj Lokalnie zakupimy do galerii tradycyjne krosno dwunicielnicowe, na którym zainteresowane osoby będą mogły tkać swoje własne tkaniny w godzinach pracy galerii. Szkolenie tkackie dla grupy zainteresowanych będzie prowadziła Pani Anna Bałdyga znana tkaczka mazurska, a następnie kilku mieszkańców naszej gminy, którzy potrafią tworzyć tkaninę tradycyjną. Chcemy stworzyć w Galerii wielopokoleniową, społeczną pracownię tkactwa, gdzie starsze pokolenie podzieli się wiedzą z młodszym pokoleniem, które będzie praktykować tradycję.
O specjalnych wykładach i szkoleniach, które będą odbywały się w ramach czwartkowych spotkań będziemy informować osobnymi plakatami, na razie zapraszamy wszystkich chętnych na artystyczne narady, spotkania i pracę twórczą nad własnymi wzorami w każdy czwartek między 16.00 a 18.00.

powrót

6742139 - Odwiedzin strony
"Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy"
"Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013"