JEZIORANY ONLINE

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

Poniedziałek, 22 lipca 2019 Imieniny: Magdaleny, Mileny, Marii
Archiwum

MASZ GŁOS MASZ WYBÓR

Bo pomysły są od tego... aby realizować je na całego!
Rusza nabór do kolejnej edycji akcji Masz Głos

Rusza Akcja MASZ GŁOS MASZ WYBÓR

Zapraszamy na darmowe szkolenie na pt "Budżet gminy – jak znaleźć pieniądze na realizację swojego pomysłu". Zapisy na szkolenia poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.maszglos.pl.

Szkolenie odbędzie się 21 września w Olsztynie w Olsztyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Tarasa Szewczenki  1.

Podczas szkolenia dowiesz się dlaczego warto i jak składać wnioski i petycje do budżetu gminy, czym są mini granty i jak o nie wnioskować, dlaczego program współpracy z organizacjami ma znaczenie, zasady tworzenia i uchwalania budżetu miasta, rola mieszkańców w procesie tworzenia budżetu, czym jest dostęp do informacji publicznej oraz jak zorganizować zbiórki publiczne. Zapraszamy!

Czym jest Akcja Masz Głos Masz Głos Masz Wybór?

To działania podejmowane przez mieszkańców i mieszkanki we współpracy z władzami samorządowymi, które mają na celu wprowadzenia zmian w swych gminach, miastach, wsiach, sołectwach, dzielnicach czy osiedlach. Uczestnicy i uczestniczki są wspierani przez ekspertów i ekspertki akcji.

Co daje udział w akcji Masz Głos?
- Bieżące wsparcie doświadczonego zespołu, np. w planowaniu i realizacji działań.
- Dostęp do wiedzy: porady eksperckie, darmowe publikacje, udział w szkoleniach (np. o angażowaniu mieszkańców do działania lub prowadzeniu diagnozy lokalnej)
Wymianę doświadczeń z uczestnikami akcji z całej Polski
- Wzmocnienie pozycji i budowanie prestiżu w środowisku lokalnym, w relacjach z mieszkańcami i władzami oraz w kontaktach z mediami
Bezpłatne materiały edukacyjne i promocyjne
- Szansę na zdobycie minigrantu
- Szansę na zdobycie nagrody Super Samorząd i przyjazd na uroczystą galę w Warszawie

Remonty miejskich plaż, otwieranie świetlic osiedlowych, warsztaty pisania projektów, relacje na żywo z sesji rady i sąsiedzkie festyny – w taki sposób wolny czas spędzają uczestnicy akcji Masz Głos, prowadzonej przez Fundację Batorego. Wykorzystują oni swoją energię dla dobra otoczenia. Akcja to do tej pory ponad 1800 uczestników i grup z prawie 1000 miejscowości w całej Polsce. Teraz możecie do nich dołączyć i Wy! Udział w Akcji to nie tylko szansa na nagrodę Super Samorząd, porady ekspertów i szkolenia na temat demokratycznych instrumentów działania. To przede wszystkim frajda ulepszania Waszych miejscowości i gmin wspólnie z setkami grup z całej Polski! Zarejestruj się już dziś za pośrednictwem strony www.maszglos.pl i weź udział we wrześniowym szkoleniu w Białymstoku. Nabór do akcji trwa do 30 września.

 

Organizatorem akcji Masz Głos jest Fundacja im. Stefana Batorego. Partnerzy edycji 2016/2017: Fundacja Aktywności Lokalnej, Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, Stowarzyszenie Homo Faber, Stowarzyszenie POLITES.

Kontakt:

Olga Skarżyńska
koordynatorka działań akcji Masz Głos w woj. podlaskim
Fundacja im. Stefana Batorego
oskarzynska@batory.org.pl
tel. 22 536 02 16

***

O akcji Masz Głos:
Prowadzona przez Fundację im. Stefana Batorego akcja Masz Głos wspiera mieszkańców i mieszkanki z całej Polski w działaniu na rzecz najbliższego otoczenia, we współpracy z władzami lokalnymi. Przypomina, że mieszkańcy mają prawo decydować o tym, co dzieje sie wokół nich, bo samorząd to nie tylko władze, lecz wszyscy mieszkańcy i mieszkanki. Od 2002 roku udział w akcji wzięło ponad 1700 grup, organizacji i instytucji z ponad 850 gmin w całej Polsce. 

powrót

6774880 - Odwiedzin strony
"Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy"
"Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013"