JEZIORANY ONLINE

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

Czwartek, 27 czerwca 2019 Imieniny: Cyryla, Maryli, Władysława
Archiwum

OFICJALNE OTWARCIE GALERII W JEZIORANACH

27 czerwca 2014 r. o godzinie 16.00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych sztuką i rzemiosłem na wernisaż otwarcia Galerii Fundacji Revita Warmia.

 

Będzie można zobaczyć przede wszystkim wystawę prac dzieci, podsumowującą ponad rok warsztatów p.n. "Kreatywny Strych" organizowanych przez fundację we współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Jezioranach. Motywem przewodnim prac dzieci są Jeziorany, które będzie można zobaczyć w przepięknych kolorowych obrazach. Oprócz obrazów zaprezentowane będą efekty warsztatów ceramiki, tkactwa, projektowania ubioru, rysunku satyrycznego. Pokażemy też prace indywidualne, przepiękny film animowany autorstwa Ani Teresińskiej o życiu człowieka poczciwego, a także kolekcję oryginalnych prac rysunkowych Klaudii Kiszko. Na wernisażu zaprezentowany zostanie film dokumentalny o warsztatach "Kreatywny Strych" autorstwa Mateusza Korwata z ZSP z rapową "piosenką" napisaną i zaśpiewaną przez Patryka Kalatę z ZSP.

Młodzież i artyści współpracujący z fundacją przygotowują na wystawę, a także na sezon letni, całą gamę lokalnych pamiątek turystycznych, które sprzedawane turystom będą miały za zadanie pomóc kontynuować działania fundacji w Jezioranach. Dlatego zachęcamy do odwiedzin w tym nowym, kreatywnym i wesołym miejscu.

Galeria po otwarciu będzie czynna od poniedziałku do soboty od godz. 9.00-19.00, a w sezonie letnim (lipiec - sierpień) także w niedzielę od 11.00-19.00. W galerii znajdziecie Państwo prace lokalnych artystów, w tym ludowych, prace dzieci, rękodzieło i rzemiosło lokalnych twórców oraz dużo różnorodnych pamiątek i upominków. 

W galerii będą organizowane cykliczne warsztaty tematyczne, spotkania, wystawy, spektakle, prelekcje i inne twórcze aktywności.  
Zainteresowanych szczegółowym programem działania Fundacji Revita Warmia zapraszamy na stronę internetową www.fundacjarevitawarmia.org.

Zapoczątkowuje pobieranie plikuPobierz plakat promujący otwarcie galerii.

powrót

6715986 - Odwiedzin strony
"Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy"
"Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013"