JEZIORANY ONLINE

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

Wtorek, 16 lipca 2019 Imieniny: Daniela, Dawida, Henryka
Archiwum

Rajd Warmińskie Szutry w Jezioranach

Rajd Warmińskie Szutry zadebiutował przed rokiem w cyklu Szuter Cup - Szutrowy Puchar. Baza rajdu mieściła się w 2015 r. w Olsztynie, a jeden z odcinków odbywał się na torze motocrossowym.

Tegoroczna edycja Rajdu, która odbędzie się w dniach 18-19.06.2016r. została całkowicie zmieniona, a bazą są Jeziorany. 

Organizatorów Rajdu swoją wiedzą i doświadczeniem wspierać będzie najbardziej znany kierowca rajdowy pochodzący z Warmii, Krzysztof Hołowczyc. Podczas rajdu popularny "Hołek" zasiądzie za kierownicą Subaru Impreza i wcieli się funkcję najważniejszego samochodu organizatora oznaczonego jako "0".

Organizatorzy na sobotę (18.06.2016) zaplanowali część administracyjną Rajdu oraz Badanie Kontrolne startujących samochodów. Również w sobotę, zawodnicy pojadą swoimi "cywilnymi" samochodami na trasę, aby się z nią zapoznać. W trakcie 3 przejazdów zapoznawczych każda załoga będzie musiała opisać trasę w sposób pozwalający na jak najszybsze jej pokonanie następnego dnia.

Niedziela (19.06.) to już typowe rajdowe ściganie i ogrom emocji towarzyszących zmaganiom zawodników na trasie. Aby sprostać wymaganiom i sugestiom załóg oraz kibiców w tym roku zaplanowano 7 odcinków specjalnych o łącznej długości blisko 58 km. Zawodnicy dzień rozpoczną strefą tankowania i wyjazdem z Parku Serwisowego zlokalizowanego na terenie Zakładu Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Kolejowej 6 w Jezioranach o godz. 10:00.
Pierwszy odcinek specjalny, OS Derc, biegnący od Radostowa przez Derc, Lekity i kończący się w okolicy Krokowa rozpocznie się o godz. 10:28. Na kolejnym, wiodącym od miejscowości Wielewo przez Kramarzewo i kończącym się w Piszewie OS Kramarzewo pierwsza załoga pojawi się o godz. 11:06. Po przejechaniu 4 odcinków specjalnych załogi ponownie pojawią się o godz. 13:37 w Parku serwisowym, aby usunąć ewentualne awarie i uszkodzenia samochodów.
Po dokonaniu napraw udadzą się na drugą, ostatnią już pętlę Rajdu. Start 5. Odcinka specjalnego zlokalizowany będzie pod Lekitami. Na zakończenie Rajdu wszystkie załogi pojawią się o godz. 17:30 na Placu Zamkowym. Tam odbędzie się uroczysta Ceremonia Mety, podczas której zostaną uhonorowani zwycięzcy Rajdu.
Organizatorzy przewidzieli również atrakcje dla kibiców, którzy pozostaną w Jezioranach. Oczekiwanie na załogi uatrakcyjnią symulatory pozwalające ćwiczyć bezpieczne zachowania na drodze. Na dorosłych czekają również pokazy w symulatorach zderzeń i dachowania. Swoich sił będzie można również spróbować w tzw. pit-stopie, gdzie nauczymy się sprawnie zmieniać opony. Moc atrakcji czeka również na najmłodszych - puzzle i zestaw edukacyjny przygotowujący do uczestnictwa w ruchu drogowym a wszystko to w ramach działań w myśl i na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Rajd Warmińskie Szutry został objęty Honorowym patronatem Marszałka Województwa p. Gustawa Marka Brzezina, a Burmistrz Jezioran p. Leszek Boczkowski jest członkiem Komitetu Honorowego Rajdu.
Rajd gościć będzie w Jezioranach, w gminie przyjaznej rajdowcom, sportowcom, otwartej na działanie i promocję. Olsztyński Klub Rajdowy jako organizator i gestor cyklu SzuterCup - Szutrowy Puchar - trafił w dobre miejsce, a malownicza gmina zyska z pewnością przyjaciół wśród rajdowej braci. 
Zachęcamy do odwiedzenia strony rajdu warminskieszutry.pl gdzie na bieżąco umieszczane są aktualne informacje. Znaleźć tam można m. in. mapy odcinków specjalnych szczegółowy harmonogram imprezy i jej program.
Źródło informacji: Otwiera zewnętrzny odsyłacz w nowym okniehttp://www.olsztynskiklubrajdowy.pl

powrót

6742212 - Odwiedzin strony
"Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy"
"Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013"