JEZIORANY ONLINE

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

Wtorek, 16 lipca 2019 Imieniny: Daniela, Dawida, Henryka
Archiwum

Spotkania z kulturą w Jezioranach

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszam na cykl "Spotkania z kulturą w Jezioranach". Pierwsze spotkanie odbędzie się już 9 marca (czwartek) o godz. 18:00, w sali widowiskowej MOK w Jezioranach, a gośćmi spotkania będą aktorzy  Teresa Lipowska oraz Tomasz Gęsikowski. W programie: poezja oraz rozmowy o życiu zawodowym i prywatnym aktorów.

Teresa Lipowska - ukończyła średnią szkołę muzyczną w klasie fortepianu w Łodzi (1955). W 1957 ukończyła Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. W latach 1957–1985 występowała w warszawskim Teatrze Ludowym (od 1975 Nowym). W latach 1985-92 była aktorką Teatru Syrena w Warszawie. Obecnie, na emeryturze, nadal występuje w tym teatrze. Wiele lat związana z kabaretem „Dudek”. Występuje w serialu M jak miłość, jako Barbara Mostowiak. Jest jedną z bohaterek książki Siła codzienności (autor: Marzanna Graff).
Tomasz Gęsikowski - Absolwent warszawskiej PWST. Aktor filmowy i teatralny. Był związany z Teatrem Współczesnym w Warszawie. Ostatnio grał w musicalu „Nie ma Solidarności bez miłości” w reż. M.Wojtyszki w Teatrze Palladium w Warszawie. Grał w filmach produkcji francuskiej: „Memoire de Glace” i „Racine”, a obecnie przygotowuje się do zdjęć w angielskim filmie „Emigrants adventures’, w którym zagra m.in. u boku Hugh Granta. Szerszej widowni znany z ról w serialach: „Samo życie”, „Tango z aniołem”, „Regina”, „Czas honoru”, „Hotel 52″, „Ojciec Mateusz”. Zawodnik Aktorskiego Klubu Tenisowego. Odznaczony brązowym medalem przez Polski Związek Tenisowy za promocję tenisa w Polsce. Oprócz sportu jego hobby to sztuka i antyki. Dlatego klimat Teatru Kamienica jest mu tak bliski.
Angelika Stawisińska
Dyrektor MOK

powrót

6745178 - Odwiedzin strony
"Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy"
"Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013"