JEZIORANY ONLINE

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

GALERIA STARYCH JEZIORAN

Wtorek, 16 lipca 2019 Imieniny: Daniela, Dawida, Henryka
Archiwum

Wakacje z kulturą w objeździe

W lipcu na terenie gminy Jeziorany zorganizowano czynny wypoczynek dla dzieci i młodzieży w formie Mobilnego Ośrodka Kultury. Akcja została nazwana: „Wakacje z kulturą w objeździe”, a zorganizował ją Miejski Ośrodek Kultury w Jezioranach, przy wsparciu finansowym z budżetu gminy.

W Jezioranach w projekcie wzięła udział grupa 29 uczestników, z którymi zrealizowano warsztaty artystyczne w Miejskim Ośrodku Kultury w Jezioranach w dniach 4 - 7 lipca. Na terenie gminy Jeziorany do realizacji projektu zgłosiło się 6 świetlic wiejskich: Franknowo, Radostowo, Potryty, Wójtówko, Derc i Olszewnik. W zajęciach wzięło udział 75 osób. W miejscowościach tych w okresie od 11 do 15 lipca realizowano warsztaty jednodniowe, które trwały 4 godziny. Tematem cyklu warsztatów był cyrk i pokazy cyrkowe. Realizowano warsztaty plastyczne, muzyczne, taneczne, ruchowe, pantomimy, akrobatykę. Zwieńczeniem projektu były parady cyrkowców przez miejscowości, a parada była zaproszeniem do prezentacji pokazów cyrkowych.

Zrealizowane warsztaty pozwoliły uczestnikom dobrze się bawić i ogrywać role cyrkowców prawie jak profesjonaliści. Parady i pokazy były widowiskowe i skupiały mieszkańców miejscowości, w których gościł Mobilny Ośrodek Kultury. W świetlicach rodzice wraz z opiekunami świetlic przygotowywali słodkie poczęstunki. Warsztaty powodowały skupianie się w świetlicach dużej ilości mieszkańców i wspólną zabawę, co sprzyjało integracji tych środowisk.

W przyszłym roku Mobilny Ośrodek Kultury ponownie wyruszy w trasę, mając na uwadze dzieci, do których nie udało się w tym roku dotrzeć. Hasło „Cyrk u mnie działa!” przypomnimy już za rok.

powrót

6745257 - Odwiedzin strony
"Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy"
"Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013"